×
Filtruj według
Cena
-

Kategorie blogowe

Kategorie blogowe

Sprzęt diagnostyczny samochodowy

Do niedawna analiza auta po jego awarii sprowadzała się do ręcznego sprawdzenia przez mechanika wszystkich części, które dawały objawy usterki odczuwane przez kierowcę. Był to spory kłopot, szczególnie w przypadku niejednoznacznych skutków, np. szarpania silnika. Teraz jest zupełnie inaczej. W naszym sklepie znajdziesz sprzęt diagnostyczny samochodowy, dzięki któremu sprawdzisz wszystkie awarie dotyczące Twojego auta. Urządzenia są proste w użyciu i skuteczne w działaniu. Zapraszamy do złożenia zamówienia.

Podkategorie

Interfejsy diagnostyczne – do czego służą i jak działają?

Interfejsy diagnostyczne, znane także jako OBD – On Board Diagnostics – są przeznaczone do odczytywania błędów generowanych przez elektronikę auta, a właściwie przez jego komputer. Błędy te mogą mieć różne podłoże. Czasami świadczą o bardzo dużych uszkodzeniach jednostki napędowej, a czasami o błędnie działającym osprzęcie i podzespołach o znacznie mniejszej wadze w kwestii bezpieczeństwa i komfortu jazdy.

Błędy, które na desce rozdzielczej wyświetlają się jako jednoznaczne informacje, np. brak powietrza w oponach, są łatwe do zdiagnozowania. Jednak usterki dotyczące stanu technicznego w naszym samochodzie, które obejmują jednostkę napędową, wyświetlają się jako ogólny błąd informujący o awarii.

Do odczytania tego, co kryje się pod charakterystycznym, świecącym na żółto rysunkiem silnika, służą testery diagnostyczne, które podłącza się do gniazda OBD w samochodzie. Drugą część przewodu z kolei należy podłączyć do swojego komputera, w którym trzeba jednak wcześniej zainstalować aplikację, z reguły dostarczaną przez producenta urządzenia. Taki amatorski komputer diagnostyczny pozwoli odczytać w zasadzie wszystkie błędy – również te, które dotyczą bardzo technicznych problemów. Nawet takich, które nie wyzwoliły ikonki „Check Engine” na desce rozdzielczej.

Sprzęt diagnostyczny samochodowy dostępny w AWparts.pl

Tester diagnostyczny to urządzenie stosunkowo proste w obsłudze – służy bowiem głównie do przekazania informacji generowanych przez komputer pokładowy do komputera stacjonarnego czy laptopa. Z tego względu jego podstawowym elementem jest skonkretyzowane złącze OBD, które powinno idealnie pasować do wybranego modelu pojazdu.

  • Interfejsy diagnostyczne – to podstawowy sprzęt do diagnostyki, dzięki któremu można z łatwością przeanalizować wszystkie błędy pojazdu nawet przez smartfony oparte na systemie Android lub iOS. Interfejsy diagnostyczne w nowoczesnych wersjach nie wymagają także instalowania sterowników – wystarczy połączyć je z telefonem.

  • Przedłużacze – za ich pomocą można zmienić położenie złącza OBD i przenieść je w łatwo dostępne miejsce. To szczególnie istotne w przypadku aut flotowych lub takich, które ulegają częstym usterkom.

Co cechuje sprzęt do diagnostyki dostępny w AWparts.pl?

Każdy sprzęt diagnostyczny samochodowy oferowany w naszym sklepie służy do bezproblemowego podłączenia samochodu i zapoznania się z jego błędami, które mogą dotyczyć przede wszystkim sfery jego jednostki napędowej. Tester umożliwia:

  • sprawdzenie i analizę błędów,

  • usuwanie ikonek Check Engine,

  • odczyt błędów oczekujących,

  • podgląd zamrożonych ramek,

  • odczyt DPF samochodów praktycznie wszystkich producentów,

  • monitorowanie silnika w czasie rzeczywistym,

  • pomiar wydajności silnika, w tym np. czasu 0-100 km/h.

Zapoznaj się z naszą ofertą i wybierz system pasujący do Twojego auta. Oferowany przez nas sprzęt do diagnostyki jest oczywiście nowy, łatwo łączy się z każdym komputerem i może sprawić, że domowa diagnostyka Twojego samochodu stanie się znacznie przyjemniejszą czynnością. Zamów już dziś interfejs diagnostyczny w sklepie AWparts.pl!

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuj