×
Filtruj według
Cena
-

Kategorie blogowe

Kategorie blogowe

Kanistry

Kanistry są przeznaczone do magazynowania i transportowania szczególnie niebezpiecznych rodzajów cieczy, które powinno się przechowywać w odpowiednich warunkach z powodu obaw względem ich zapłonu. W motoryzacji wykorzystuje się je do transportu paliwa, w tym benzyny lub innych płynów ropopochodnych, np. olejów. W naszym sklepie znajdziesz zarówno kompletne kanistry z tworzyw sztucznych, jak i lejki oraz pompki do paliwa, czyli niezbędne akcesoria, które każdy kierowca powinien mieć zawsze przy sobie. Przejrzyj wszystkie produkty i złóż zamówienie już dziś!

Podkategorie

Do czego służą kanistry plastikowe?

Kanistry wykonane z tworzywa sztucznego są przeznaczone głównie do magazynowania paliwa w odpowiednich warunkach, czasami także do jego przewożenia. Wykorzystuje się je do:

  • przewożenia benzyny ze stacji benzynowej, np. w celu zasilenia łodzi, kosiarek spalinowych czy agregatów prądotwórczych;

  • magazynowania benzyny podczas kłopotów związanych z jej niedoborem, np. w trakcie zamieszek czy wojen;

  • przechowywania benzyny kupionej po promocyjnej, bardzo niskiej cenie. Należy jednak wówczas mieć świadomość utraty właściwości paliwa w czasie;

  • magazynowania substancji chemicznych, które wymagają szczególnego traktowania, np. zużytego oleju czy innych chemikaliów o np. żrącym charakterze.

Budowa kanistra jest stosunkowo prosta. Nowoczesne modele są wykonane z wysokiej jakości polietylenu, czasami stali. Niektórzy producenci wykorzystują także tworzywo sztuczne, dzięki któremu wybrany kanister plastikowy cechuje się bardzo niską ceną zakupu ze względu na niewielką cenę samego tworzywa do jego produkcji.

Na samej górze kanistra znajduje się dość duży otwór, przez który można wlewać różne ciecze oraz opróżniać całe akcesorium. Wylewanie ich z tak dużego otworu nie byłoby jednak ani wygodne, ani bezpieczne, dlatego też niektórzy zmotoryzowani wykorzystują różne praktyczne akcesoria, dzięki którym odpowiedni kanister może być znacznie bardziej komfortowy w użytkowaniu. Do zatykania otworu służy nakrętka o grubym gwincie. Czasami w budowie kanistra znajdziemy także wygodny uchwyt, dzięki czemu można go z łatwością przenieść ręcznie w każde miejsce.

Akcesoria do kanistrów dostępne w sklepie AWparts.pl

W naszym sklepie oferujemy kanistry o różnych pojemnościach oraz o różnych kolorach, dzięki czemu można bez problemu wybrać pojemniki dostosowane do oczekiwań konkretnej osoby. Ponadto proponujemy również akcesoria dodatkowe, jak np. pompka paliwa, które bardzo mocno wpływają na komfort ich eksploatacji.

Kanister bez lejka jest bardzo niewygodny w użytkowaniu, gdyż przelanie np. benzyny do niewielkiego wlewu paliwa jest bez niego w zasadzie niemożliwe. W naszym sklepie znajdziesz lejki składane w formie harmonijki, które zajmują bardzo niewiele miejsca oraz te przeznaczone do konkretnego modelu auta. Warianty składane są elastyczne i wykonane z silikonu bez BPA, dlatego też są w pełni odporne na działanie wszystkich chemikaliów, a dzięki uniwersalnym rozmiarom można je stosować w praktyce wszędzie.

Wersje dedykowane do konkretnego modelu auta doskonale pasują do jednego wlewu paliwa np. do systemu EasyFuel w przypadku pojazdów amerykańskiej marki Ford. Mechaniczna klapka zastępuje w nim tradycyjny wlew paliwa, uniemożliwiając nalanie benzyny do auta przystosowanego do oleju napędowego. Oferowane lejki imitują wymaganą końcówkę dystrybutora.

Zapraszamy do zakupu już dziś!

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuj