×

Wycieraczki i spryskiwacze

Wycieraczki samochodowe są kluczowym elementem bezpieczeństwa drogowego w deszczu lub we mgle, kiedy to widoczność przez czołową szybę jest bardzo ograniczona. Wycieraczki służą do zbierania nadmiaru wody z jej powierzchni, dlatego uznaje się je za fundamentalny podzespół, mający bezpośredni wpływ na komfort jazdy podczas niekorzystnych warunków pogodowych. Oferujemy przeróżne części do wycieraczek i spryskiwaczy, takie jak pompki, przewody i złączki, które proponujemy w korzystnych cenach.

Podstawowa zasada działania wycieraczek i spryskiwaczy

Wycieraczki samochodowe montuje się w dolnej części czołowej szyby każdego pojazdu (na podszybiu) lub w górnej, np. w autobusach i samochodach ciężarowych. Składają się ze specjalnej konstrukcji, przeważnie stalowych ramion, oraz elementu gumowego, który ściera wodę oraz zanieczyszczenia z jej powierzchni. Kluczowe jest, aby wycieraczka dobrze przylegała do szyby i skutecznie zbierała z niej wszelkie nieczystości. Ze względu na trudną charakterystykę pracy tych podzespołów, np. w postaci działania cyklicznego oraz częstego kontaktu z twardymi zanieczyszczeniami, często ulegają uszkodzeniom i awariom. Ich jak najszybsze usunięcie jest kluczowe w kwestii bezpieczeństwa.

Części do wycieraczek samochodowych – do czego służą?

W naszym sklepie AWparts.pl dostępne są przeróżne części zamienne do układu oczyszczania szyb, w tym pompki spryskiwaczy oraz spryskiwacze reflektorów, które odpowiadają za zwiększenie ciśnienia i możliwość wyrzutu płynu myjącego bezpośrednio na powierzchnię szyby czołowej lub przednich świateł. Oferujemy także spryskiwacze do szyb, znane także jako dysze spryskiwaczy, które mają na celu rozprowadzenie płynu po całej szybie, aby wycieraczki mogły za jego pomocą wyczyścić całą jej powierzchnię.

Znajdziesz u nas także ramiona wycieraczek, czyli ich element konstrukcyjny, który odpowiada za prawidłowy docisk gumowej listwy, zgodnie z krzywizną szyby. Oferujemy także wszystkie najważniejsze podzespoły, które równie często ulegają awariom, w tym przewody, złączki oraz zbiorniki płynu do spryskiwaczy.

Poszczególne części do wycieraczek i spryskiwaczy pasują do aut firm:

  • Opel – Astra, Insignia, Vectra, Zafira,
  • Peugeot – 206, 306, 406,
  • Volkswagen – Golf, Touran, Jetta,
  • Audi – A3, A4, A6, A8,
  • i wielu innych.
Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuj