×
Filtruj według
Cena
-

Kategorie blogowe

Kategorie blogowe

Stopery dywaników samochodowych

Dywaniki samochodowe mają jeden podstawowy cel – ułatwiają utrzymanie kabiny samochodu w należnej czystości, gdyż w razie ich zabrudzenia wystarczy je wytrzepać z zanieczyszczeń. Czasami także przeprać. Istotne jest jednak to, aby nie były niebezpieczne w trakcie eksploatacji, dlatego należy zadbać o ich unieruchomienie. Specjalnie do tego celu służą stopery dywaników samochodowych, niewielkie, plastikowe akcesoria łączące dywanik z podłogą pojazdu. Przejrzyj wszystkie spinki do dywaników samochodowych i złóż zamówienie już dziś!

Podkategorie

Stopery dywaników samochodowych – do czego służą?

Stopery dywaników samochodowych to niewielkie akcesoria, z reguły rozmiarami bliskie złotówce, które składają się z dwóch elementów – klipsa, który należy wkręcić do podłogi samochodu w wyznaczonym miejscu oraz elementu mocującego, który z kolei trzeba zamontować do otworu w dywaniku. W kolejnym kroku należy dwie części połączyć ze sobą, uzyskując w ten sposób bezpieczne, mocne i stabilne połączenie. Co wtedy zyskujemy?

  • Komfort jazdy – ciągłe poprawianie dywanika podczas jazdy bardzo przeszkadza, gdyż bez prawidłowych stoperów może przesuwać się po całej podłodze kierowcy lub pasażerów.

  • Bezpieczeństwo – stoper, mimo niewielkich rozmiarów, tak naprawdę znacząco wpływa na bezpieczeństwo eksploatacji Twojego samochodu. Przesuwanie się dywaników w trakcie jazdy może spowodować np. brak możliwości naciśnięcia na pedał hamulca, może go także zablokować, a nawet uniemożliwić wciśnięcie go aż do końca, co z reguły kończy się wypadkiem. Ponadto dywaniki gumowe i materiałowe mogą w skrajnych przypadkach napierać na pedał przyspieszenia.

  • Łatwość utrzymania wnętrza w czystości – dobrze dopasowane dywaniki oraz stopery powinny ściśle przylegać do podłogi samochodu, aby pod spód nie dostawały się różne zanieczyszczenia. Bez stoperów dywanik się przesuwa, może się także zginać i podnosić, przez co do przestrzeni pomiędzy spodnią powierzchnią dywanika a podłogą pojazdu mogą wpadać różne nieczystości.

  • Ochronę pojazdu – nasze spinki do dywaników samochodowych mogą także chronić mechanikę samochodu. W jaki sposób? Dywanik niezabezpieczony stoperami może przesunąć się aż pod pedał sprzęgła, przez co podczas zmiany przełożeń kierowca nie wysprzęgla swojego auta do końca. W rezultacie skrzynia biegów pracuje w niekorzystnych warunkach, aby w pewnym momencie ulec bardzo kosztownej awarii.

Spinki do dywaników samochodowych – gdzie warto je kupować?

W naszym sklepie AWparts.pl oferujemy różnorodne stopery dywaników samochodowych, dzięki którym pozostają na swoim miejscu aż do czasu ich mechanicznego rozłączenia. Elementy te są bardzo trwałe, mocne i masywne, dlatego zazwyczaj zabezpieczają dywaniki gumowe i materiałowe na wiele lat i rzadko zachodzi potrzeba ich wymiany. Czasami, dzieje się to podczas wykręcania jednej z nich z podłogi – duża ilość zanieczyszczeń, woda oraz błota mogą dostać się do gwintu, a w ostatecznym rozrachunku go zniszczyć. Warto wówczas od razu wymienić wszystkie, tym bardziej że ich cena nie należy do zbyt wysokich.

Spinki dywaników samochodowych – do jakich aut?

W naszej ofercie znajdują się różne spinki do dywaników samochodowych, w tym do aut firm:

  • BMW: E36, E46, E60, E90.

  • Peugeot: 307, 308, 206, 1007, Partner.

  • Citroen: C2, C3, C4, Berlingo,

Ponadto oferujemy także modele uniwersalne, które można zamontować do praktycznie każdego samochodu, co stanowi dobre rozwiązanie dla wszystkich zmotoryzowanych, którzy nie wiedzą, jaki model wybrać. Zachęcamy do zakupu już dziś!

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuj