×
Filtruj według
Cena
-

Kategorie blogowe

Kategorie blogowe

Części do układu zawieszenia

Układ zawieszenia każdego pojazdu ma w zasadzie decydujący wpływ na komfort jego użytkowania oraz bezpieczeństwo. Z tego względu w naszym sklepie dostępne są wyłącznie wyselekcjonowane akcesoria i elementy oraz pojedyncze podzespoły i różne dodatkowe części do układu zawieszenia, takie jak łączniki stabilizatora, które zużywają się w zasadzie najszybciej. Przejrzyj każdy element i zamów już dziś!

Czym jest układ zawieszenia pojazdu?

Układ zawieszenia pojazdu składa się z wielu ściśle współpracujących ze sobą podzespołów, które mają na celu skuteczne tłumienie drgań i nierówności oraz absorbowanie powstałej w ten sposób energii. Większość jest zamieniana w ciepło, podczas gdy część przenosi się do kabiny pasażerskiej. Wśród podstawowych elementów układu warto wymienić sprężyny oraz amortyzatory, wahacze, łączniki stabilizatora oraz wiele innych podzespołów.

Na co wpływa układ zawieszenia?

  • Bezpieczeństwo – bez układu zawieszenia każde auto podskakiwałoby podczas pokonywania wszystkich nierówności w niekontrolowany sposób, co z całą pewnością zakończyłoby się brakiem kontaktu opon z nawierzchnią.

  • Komfort – zużyte, wybite zawieszenie z reguły oznacza ogromny dyskomfort podczas jazdy. Samochód może emitować dziwne dźwięki, które mogą znacznie rozpraszać kierowcę, co może okazać się bardzo niebezpieczne.

  • Koszt – warto wiedzieć, że utrzymanie auta w odpowiednim stanie wymaga cyklicznej kontroli całego układu zawieszenia. To nie tylko sposób na zachowanie wysokiego bezpieczeństwa, lecz także na uniknięcie bardzo dużych kosztów naprawy. Im wcześniej wykryjesz usterkę, tym mniej będzie kosztowało jej usunięcie.

Części do układu zawieszenia dostępne w sklepie AWparts.pl

W naszym sklepie znajduje się wiele części do układu zawieszenia, różniących się przeznaczeniem oraz sposobem montażu i rodzajem realizowanej pracy. Wszystkie jednak łączy wysoka jakość wykonania oraz trwałość liczona w wielu latach nawet tej najbardziej intensywnej eksploatacji.

Do najczęściej wybieranych elementów należą łączniki stabilizatora – jak sama nazwa wskazuje, element ten służy do łączenia stabilizatora z wahaczem. Jego konstrukcja opiera się na kilku elementach gumowych i metalowych, które mają w trakcie jazdy absorbować przynajmniej część drgań przenoszonych z ulicy na dalsze elementy układu zawieszenia. Zastosowanie łącznika ma kluczowe znaczenie w kwestii bezpieczeństwa, gdyż dzięki niemu oba koła na jednej osi zawsze przylegają do ulicy, nawet mimo pokonywania największych nierówności.

Części do układu zawieszenia dostępne w sklepie AWparts.pl

W naszym sklepie oferujemy części do układu zawieszenia, w tym także łączniki stabilizatora, do praktycznie wszystkich pojazdów oferowanych na naszym rynku. Znajdziesz u nas modele do:

  • samochodów marki Citroen, w tym modelu C4, produkowane pomiędzy 2004 a 2015 rokiem.

  • samochodów marki Peugeot, w tym modelu Partner III, który był produkowany od 2008 do 2016 roku.

Zapraszamy do zakupu oferowanych produktów już dziś. Nasz sklep motoryzacyjny jest jednym z największych na rynku, dlatego znajdziesz w nim wszystko to, co niezbędne do odzyskania sprawności układu zawieszenia. W razie problemów zapraszamy do kontaktu w każdym momencie.

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuj