×
Filtruj według
Cena
-

Kategorie blogowe

Kategorie blogowe

Zabezpieczenia do samochodu

Samochody stają się coraz droższe, a włamywacze i złodzieje bardziej przebiegli. Wykorzystanie nowoczesnych narzędzi oraz urządzeń elektronicznych ułatwia cały proces, który w skrajnych przypadkach nie zajmie więcej niż kilkadziesiąt sekund. Kradzież auta sprzed wielu lat jest dla większości z nich jeszcze prostsza – sprowadza się do tak naprawdę kilku szybkich kroków. Warto się przygotować na tę ewentualność i zakupić różnego rodzaju zabezpieczenia do samochodu dostępne w sklepie AWparts.pl.

Zabezpieczenie samochodu – dlaczego warto?

Zabezpieczenia do samochodu mają zredukować ryzyko kradzieży danego auta i stanowią ostatnią deskę ratunku przed jego kosztowną utratą lub toczeniem bojów z ubezpieczycielem w kwestii wypłaty odszkodowania z OC. Mimo że złodzieje w większości przypadków potrafią sobie z nimi poradzić, to będzie to dla nich stratą czasu, a tym samym także pewnym niebezpieczeństwem złapania na gorącym uczynku. Z tego względu większość form zabezpieczeń tak naprawdę służy do wydłużenia czasu kradzieży, nie zaś do redukcji tego ryzyka do minimum.

Jakie są najpopularniejsze zabezpieczenia samochodu?

Aby zabezpieczyć samochód, należy za wszelką cenę przemyśleć zakup urządzeń odpowiedniej klasy. Złodzieje, jak wspomnieliśmy wyżej, znają w praktyce działanie większości alarmów, istotne jest zatem, aby jak najbardziej uniemożliwić im ich obejście. W naszym sklepie oferujemy wyłącznie takie środki, które gwarantują dobrą ochronę auta przed kradzieżą i mogą przyłożyć się do ochrony finansów właściciela.

Autoalarm to najlepsze zabezpieczenie samochodu przed kradzieżą spotykane na rynku zdecydowanie najczęściej. Służy, podobnie jak zabezpieczenie własnej posesji, nie przed ochroną przed dokonaniem kradzieży, a do wywołania obaw u złodzieja i chęci jak najszybszej ucieczki. Z tego względu urządzenia te generują niezwykle intensywny, głośny dźwięk, zazwyczaj klaksonu, który ma na celu zaalarmowanie otoczenia o przeprowadzanej właśnie próbie kradzieży. Zazwyczaj załączają się także migające światła. Złodzieje, szczególnie ci bardziej doświadczeni, z całą pewnością poszukają możliwości rozłączenia alarmu. Zadaniem zmotoryzowanego jest to, aby nie było to możliwe bez użycia specjalnych narzędzi i/lub podnośnika. Warto zadbać np. o drugie zasilanie niezależnie.

Czasami ochrona samochodu nie dotyczy wyłącznie obaw względem jego kradzieży, lecz także zniszczenia. Poza alarmem warto także postawić na odstraszacze zwierząt, dzięki którym można uniknąć dużych kosztów związanych z usunięciem usterki, takie jak rozgryzienie kabli i różnych przewodów. Najpoważniejszym skutkiem może być całkowite unieruchomienie pojazdu, co prowadzi do sporego rozgoryczenia, szczególnie gdy danym autem miało się jechać np. do pracy lub na ważne spotkanie. Tego typu zabezpieczenie samochodu może mieć formę aerozolu, którym należy dokładnie pokryć całą wnękę silnika oraz maskę od wewnątrz. Nieprzyjemny i intensywny zapach odczuwany przez gryzonie z całą pewnością je odstraszy.

Czy dobre zabezpieczenia do samochodu to gwarancja bezpieczeństwa?

Zabezpieczenia do samochodu, w tym autoalarmy oraz odstraszacze zwierząt, mają podstawowy i decydujący wpływ na zwiększenie bezpieczeństwa. Ich zastosowanie, szczególnie w przypadku odstraszaczy, jest bardzo proste, a zakup wiąże się z marginalnymi kosztami w stosunku do wartości napraw. Alarm samochodowy jest jednak nieco droższy, lecz stanowi podstawowe zabezpieczenie auta przed kradzieżą, dlatego warto zlecić jego instalację w dobrych, wyspecjalizowanych serwisach. Warto także przemyśleć różne dodatki, takie jak odcięcie zapłonu, dobrze sprawdzi się również blokada skrzyni biegów. Bardzo istotne jest jednak pochodzenie danego przedmiotu. Warto skuteczne zabezpieczenie kupować wyłącznie w sprawdzonych i pewnych sklepach z wyselekcjonowanym asortymentem, takich jak AWparts.pl. Zachęcamy do złożenia zamówienia już dziś, a w razie pytań do kontaktu z naszymi pracownikami. Odpowiemy na wszystkie tak szybko, jak to możliwe.

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuj