×
Filtruj według
Dostępność
Marka
Cena
-

Kategorie blogowe

Kategorie blogowe

Chemia samochodowa

Chemia samochodowa to bardzo szerokie pojęcie, w którym zawierają się praktycznie wszystkie środki przeznaczone do czyszczenia karoserii czy tapicerki, jak i oleje, płyny chłodnicze i hamulcowe oraz wiele innych. W kategorii znajdziesz artykuły do czyszczenia felg, jak i te przeznaczone do konserwacji podzespołów i podwozia. Wszystkie są dostępne w korzystnych cenach, a ich zakup nie powinien nadszarpnąć domowego czy firmowego budżetu. Zapraszamy do złożenia zamówienia i życzymy udanych zakupów!

Kosmetyki samochodowe – utrzymaj lakier w nienagannej czystości

Kosmetyki samochodowe są bardzo popularnym wyborem wśród zmotoryzowanych, którzy chcą utrzymać głębię koloru lakieru na swoim samochodzie przez wiele lat bądź też chcą odzyskać jego blask praktycznie taki sam, jak w chwili zakupu pojazdu w salonie. Producenci chemii samochodowej starają się stale unowocześniać swoje produkty, w efekcie czego współczesne środki do pielęgnacji samochodu:

  • skutecznie czyszczą nawet największe zabrudzenia,

  • nie wymagają tarcia, które może spowodować uszkodzenie klaru lub warstwy bazowej,

  • są bezpieczne dla uszczelek oraz plastików zewnętrznych,

  • można nakładać ręcznie i maszynowo,

  • nie stanowią zagrożenia dla środowiska naturalnego,

  • wyróżniają się przyjemnym zapachem,

  • mają długi termin przydatności,

  • skutecznie zabezpieczają lakier lub tapicerkę,

  • mają szerokie zastosowanie, dzięki czemu są praktyczne i uniwersalne.

Nowoczesna i profesjonalna chemia motoryzacyjna sprawia, że coraz rzadziej do mycia naszych samochodów wykorzystujemy automatyczne myjnie samochodowe. Zresztą nie tylko ze względu na dużą dostępność produktów do mycia ręcznego, lecz także na to, że proces pielęgnacji lakieru jest przyjemną formą spędzania wolnego czasu. Dodatkowo nie sprawia żadnych trudności osobom, które nigdy wcześniej nie interesowały się staranną i kompleksową pielęgnacją lakieru samochodowego.

O co chodzi w auto detailingu?

Kosmetyki samochodowe co roku biją rekordy popularności, która wynika w głównej mierze z łatwości ich stosowania oraz wysokiej efektywności. Nie bez powodu wśród wielbicieli motoryzacji powstał nowy nurt – auto detailing, który obejmuje w zasadzie wszystkie czynności prowadzące do skutecznego wyczyszczenia całego samochodu.

W auto detailingu chodzi o kompleksowe wyczyszczenie pojazdu – zarówno lakieru, jak i felg, plastików, elementów gumowych, a nawet opon. Dodatkowo cały proces pielęgnacji dotyczy również miejsc, na których zupełnie nie skupiamy się podczas codziennego użytkowania samochodu. Część osób idzie jeszcze dalej – chemię samochodową wykorzystują np. do konserwacji podwozia samochodu lub umycia komory silnika.

We wnętrzu z kolei nie obejdzie się bez prania tapicerki skórzanej i materiałowej, czyli usunięcia z niej nagromadzonych zabrudzeń, jak i zaimpregnowania tkaniny na kolejne lata eksploatacji. Środki do czyszczenia są bezpieczne i wykazują silne, lecz także skonkretyzowane działanie. W efekcie jeden preparat na długo nawilży skórę, a inny pozwoli odzyskać głęboką czerń na zewnętrznych plastikach, które blakną pod wpływem działania promieni słonecznych.

Autokosmetyki na start – co warto kupić na dobry początek?

Pielęgnacja samochodu dla większości osób rozpoczyna się od mycia karoserii, a właściwie od mycia wstępnego. Ten pierwszy etap polega na precyzyjnym usunięciu z lakieru, szyb i felg wszelkich zanieczyszczeń, w tym piasku, błota, pozostałości po owadach czy ptasich odchodów. Służą do tego szampony i specjalistyczne środki do mycia wstępnego gwarantujące intensywne działanie i wysoką skuteczność.

Co użyć do czyszczenia felg?

W pielęgnacji samochodów liczy się także tempo pracy, dlatego na rynku – i zarazem również w naszym sklepie – dostępne są środki czyszczące przeznaczone wyłącznie do felg. Jak wiemy, aluminiowe obręcze ze względu ich zazwyczaj dość skomplikowaną budowę są bardzo trudne w czyszczeniu. Dotarcie do najmniejszych zakamarków szmatką lub pędzlem nie jest takie proste. Dokładając do tego fakt, że brud na felgach mocno do nich przywiera, to stoimy przed żmudną, wielogodzinną pracą.

Z uwagi na powyższą kwestię doskonałym rozwiązaniem jest zastosowanie specjalnych środków o konkretnym przeznaczeniu. Preparaty do czyszczenia felg skutecznie rozpuszczają najtrudniejszy brud i docierają do wszystkich szczelin. Usuwają nawet sklejony pył z klocków hamulcowych.

Nie zapomnij o wnętrzu!

Nie można zapomnieć o wnętrzu. To właśnie w kabinie spędzamy najwięcej czasu, korzystając z pojazdu. Chemia dostępna w naszym sklepie znakomicie radzi sobie z usuwaniem zabrudzeń z powierzchni foteli czy podłokietników. Ponadto oferujemy również chemię do pielęgnacji, która zadba o wszelkie elementy znajdujące się w kabinie.

Czyszczenie tapicerki polega na precyzyjnym usunięciu z niej zabrudzeń za pomocą tradycyjnego mycia ręcznego lub odkurzaczy pianowych, piorących i parowych. Wyczyszczone wnętrze warto zabezpieczyć na dalsze lata. Służą do tego produkty, które chronią materiały oraz plastiki przed blaknięciem, zarysowaniem i przecieraniem. Część fanów czystości może sięgnąć również po płyny dezynfekcyjne, które usuwają z wnętrza bakterie, drobnoustroje i roztocza.

Zabezpiecz lakier na kolejne miesiące!

Czysty samochód to nie wszystko. Podczas jazdy każde auto jest narażone na osadzanie się na powierzchni lakieru nowych zanieczyszczeń. Warto zatem zastosować specjalne woski. Ich zadaniem jest skuteczne zabezpieczenie lakieru i utworzenie na jego powierzchni cienkiej warstwy ochronnej. Film chroni przed przywieraniem do lakieru trudnych do usunięcia zanieczyszczeń i ułatwia ich usuwanie – z reguły wystarczy samo spłukanie karoserii wodą. Ochrona jest niezbędna, należy jednak pamiętać, że woski wymagają regularnej aplikacji, gdyż z czasem tracą swoją skuteczność.

Inne istotne kosmetyki do pielęgnacji auta

W kategorii produktów przeznaczonych do pielęgnacji samochodu można z łatwością znaleźć preparaty do konkretnych zastosowań. Należy do nich np. dressing do opon. Ogumienie w samochodzie w trakcie eksploatacji auta traci swój czarny, głęboki kolor. Fabryczny odcień da się jednak odzyskać – wystarczy nałożyć na szmatkę wybrany dressing lub czernidło i pokryć nimi zewnętrzną część opony. Pamiętaj – to preparaty o dość tłustej konsystencji i przeznaczone do dogłębnego, precyzyjnego nawilżenia. Z tego względu nie powinno się ich stosować na czoło opony, gdyż mogą zmniejszać przyczepność auta do nawierzchni.

Ciekawą propozycją są również preparaty do plastików zewnętrznych. Elementy te tracą swoje nasycenie i barwę na skutek działania promieni słonecznych. Odpowiednie specyfiki pozwalają odzyskać fabryczne kolory plastikowych części nawet w przypadku, gdy były praktycznie całe wypłowiałe.

Chemia samochodowa – preparaty niezbędne w każdym garażu

Chemia warsztatowa zawiera zupełnie inne płyny samochodowe, które są niezbędne w każdym garażu fana czterech kółek. Jako firma z wieloletnim stażem oferujemy przeróżne produkty, w tym oleje, płyny chłodnicze oraz hamulcowe. Wszystkie pochodzą od znanych producentów i charakteryzują się ponadprzeciętną jakością. Warto je zatem poznać nieco bliżej.

Oleje samochodowe silnikowe

Olej silnikowy to najważniejszy płyn w słowniczku każdego zmotoryzowanego. Ma formę czynnika smarującego i służy do zmniejszenia tarcia pomiędzy różnymi elementami mechanicznymi współpracującymi ze sobą podczas eksploatacji jednostki napędowej. Ponadto zmniejsza temperaturę panującą w jego wnętrzu i likwiduje ryzyko zatarcia silnika. Warto jednak wybrać odpowiedni wariant, gdyż oleje różnią się klasą lepkości oraz składem.

Płyny chłodnicze

Zbyt wysoka temperatura pracy silnika działa destrukcyjnie na jego podzespoły. Warto ją stale kontrolować i nie pozwolić, aby zbiorniczek wyrównawczy na płyn chłodnicy nie pokazywał płynu na poziomie poniżej „minimum". W naszym sklepie znajdziesz płyny do chłodnicy, różniące się składem i zastosowaniem.

Płyny hamulcowe

Bezpieczeństwo to podstawa. Z tego względu w naszym sklepie znajdziesz płyny hamulcowe, które zapewniają sprawną pracę całego układu hamulcowego. Oferujemy wszystkie warianty DOT, dzięki czemu znajdziesz preparaty odpowiednie do swojego samochodu oraz wymagań jego producenta.

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuj