×
Filtruj według
Cena
-

Kategorie blogowe

Kategorie blogowe

Żarówki samochodowe

Układ oświetlenia samochodu ma decydujący wpływ na bezpieczeństwo jazdy po zmierzchu lub w trakcie złych warunków pogodowych. Od jego sprawności zależy jednak także komfort podróży na długich i krótkich trasach. Utrzymanie układu w stanie niebudzącym wątpliwości jest zatem kluczowe. W naszym sklepie AWparts.pl dostępne są przeróżne żarówki samochodowe – zarówno halogenowe, jak i unowocześnione źródła LED. Przejrzyj wszystkie żarówki i złóż zamówienie już dziś!

Podkategorie

Żarówki samochodowe – najważniejszy element układu oświetlenia w pojeździe

Oświetlenie samochodowe jest kluczem do zachowania bezpieczeństwa w trakcie jazdy po zmierzchu i z tego względu stanowi jeden z najważniejszych czynników podlegających ocenie podczas corocznej analizy auta w Stacji Kontroli Pojazdów. Tym samym warto o niego dbać, w porę reagować na wszelkie przepalone żarówki i błędy w instalacji, które powodują np. ich mruganie. W nowoczesnych samochodach osobowych oraz ciężarowych znajdziemy kilka niezbędnych żarówek. Każda z nich odgrywa w pojeździe zupełnie różną rolę, wszystkie jednak łączy ich bardzo duży wpływ na bezpieczeństwo.

 • Światła mijania – to oświetlenie przeznaczone do jazdy codziennej i oświetlania drogi zarówno za dnia, jak i nocą. Warto tutaj wspomnieć o tym, że obecne prawo o ruchu drogowym nakazuje, aby na światłach mijania jeździć w Polsce przez cały rok. Za niedotrzymanie tego warunku przewidziane są dotkliwe kary.
 • Światła do jazdy dziennej – to rozwiązanie oparte głównie na diodach LED, które mają zgodnie z prawem i wszelkimi obowiązującymi przepisami zastąpić tradycyjne światła mijania. Mogą to być listewki LED, niewielkie punkty świetlne i inne rozwiązania. W naszym sklepie znajdziesz wyselekcjonowane żarówki dzienne najlepszych producentów.
 • Światła drogowe – to oświetlenie przeznaczone do oświetlenia całej ulicy na bardzo dużą odległość, dlatego ze względu na wysoką moc należy je bezwzględnie wyłączyć, gdy z naprzeciwka nadjeżdża jakikolwiek inny pojazd. Na światłach drogowych z tego względu z reguły podróżuje się wyłącznie poza terenem zabudowanym.
 • Kierunkowskazy – niezbędna część każdego pojazdu, która to, w przeciwieństwie do powyższych, nie służy kierowcy, a innym użytkownikom dróg. Są przeznaczone do pokazania zamiaru skrętu w prawo bądź w lewo, a gdy działają synchronicznie, służą jako światła awaryjne. Żarówki kierunkowskazów zawsze powinny być sprawne i świecić odpowiednią barwą światła (pomarańczową).
 • Światła pozycyjne – delikatne światła służące do oświetlenia samochodu w trakcie postoju.
 • Światła hamowania – jak sama nazwa wskazuje, żarówki samochodowe umieszczone na tylnej części pojazdu służą do wskazania innym kierowcom zamiaru wyhamowania pojazdu.
 • Światła przeciwmgielne – nie zawsze moc świateł drogowych jest wystarczająca, czasami w warunkach szczególnie niskiej widoczności warto jeździć na światłach przeciwmgłowych. Żarówki doskonale oświetlają przestrzeń przed pojazdem, jak i wskazują innym użytkownikom dróg naszą obecność.

Oświetlenie samochodowe – najpopularniejsze rodzaje żarówek na rynku

W naszym sklepie znajdziesz rozmaite żarówki samochodowe, różniące się pomiędzy sobą konstrukcją, mocą oraz wieloma innymi parametrami użytkowymi.

 • Żarówki halogenowe – najpopularniejsze, standardowe żarówki samochodowe wykorzystywane przez praktycznie wszystkich producentów samochodów od chwili pojawienia się na rynku pierwszych zalążków współczesnej motoryzacji. Znajdziesz je u nas w każdym wariancie – w tym H1, H2, H3, H4, H7 i inne.
 • Żarówki LED – unowocześnione samochodowe żarówki LED wypierają technologię halogenową, jednak nie wszędzie. Doskonale się sprawdzą jako światła pozycyjne, do podświetlenia deski rozdzielczej, a także jako światła dzienne. Nie mają jednak wystarczająco dużej mocy, aby móc je wykorzystywać w ramach świateł drogowych i mijania.
 • Oświetlenie ksenonowe – nowoczesne ksenony zapewniają doskonałą widoczność w każdych warunkach. Emitują intensywny snop białego światła, który znacznie przewyższa standardowe żarówki halogenowe wszystkimi parametrami – od komfortowej barwy, aż po moc.
 • Żarówki pomocnicze – w sklepie AWparts.pl oferujemy także dodatkowe oświetlenie samochodowe pomocnicze, w tym to specjalistyczne np. do oświetlenia tablicy rejestracyjnej, świata dzienne o niebieskiej barwie oraz wiele innych.

Oferujemy żarówki halogenowe oraz dzienne i kierunkowskazów do praktycznie wszystkich aut dostępnych na rynku, takich jak:

 • Audi – A4, A6, A8, Q7,
 • Peugeot – 206, 306, 406,
 • Citroen – C5, C6, C8,
 • i innych aut, do których pasują poszczególne modele żarówek.
Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuj