×
Filtruj według
Cena
-

Kategorie blogowe

Kategorie blogowe

Organizery i siatki do bagażnika

W bagażniku zawsze warto dbać o porządek. Duża ilość wolnej przestrzeni sprawia niestety, że z czasem zaczynamy traktować ją jako niewielki magazyn najpotrzebniejszych rzeczy oraz tych, których nie wcale nie trzeba zabierać ze sobą w każdą podróż. Warto to zmienić. Na tej podstronie oferujemy organizery do bagażnika, które stanowią podstawowe wyposażenie samochodu każdego kierowcy, dbającego o porządek w swoim aucie. Przejrzyj wszystkie siatki do bagażnika dostępne w AWparts.pl i złóż zamówienie już dziś.

Podkategorie

Organizery do bagażnika – czy warto je kupić?

Zdecydowanie tak! Akcesoria te występują w wielu formach i kształtach, różnią się również kolorystyką oraz pojemnością, a tym samym także zastosowaniem. Łączy je jednak możliwość zorganizowania wielu rzeczy niezbędnych w każdym aucie. Warto do nich schować:

 • apteczkę na wypadek nagłej sytuacji zagrażającej zdrowiu i życiu,
 • kamizelkę odblaskową w razie wystąpienia usterki auta, wypadku bądź stłuczki,
 • bezpieczniki pasujące do auta,
 • płyn do mycia szyb,
 • akcesoria do wymiany koła (jeśli nie znajdują się pod podłogą bagażnika w miejscu przystosowanym do tego fabrycnzie),
 • dodatkowe żarówki, gdyby jedna z nich uległa awarii w trakcie jazdy,
 • ściereczki oraz papierowe ręczniki,
 • olej silnikowy, płyn hamulcowy oraz chłodniczy,
 • i wiele innych, zależnie od sposobu użytkowania auta oraz prywatnych oczekiwań kierowcy – niektórzy mogą chcieć wozić ze sobą woski do karoserii, a inni np. sprzęt fotograficzny.

Jak widać, lista rzeczy niezbędnych w każdym aucie jest dość długa i w zasadzie niewyczerpana. Oczywiście wrzucenie ich wszystkich do wnętrza "luzem" rzadko zdaje egzamin, podobnie jak przewożenie ich w siatkach czy plecakach.

Organizery do bagażnika – zalety

Organizer do bagażnika ma wiele zalet wynikających przede wszystkim z jego konstrukcji. Akcesorium to montuje się we wnętrzu bagażnika samochodowego, który zazwyczaj w dolnej części oraz po bokach wykończony jest miękkim w dotyku materiałem przypominającym filc. Surowiec ten ma dwie zalety – jest bardzo łatwy w czyszczeniu, gdyż nie chłonie zanieczyszczeń i brudu, a także można do niego przyczepić różne dodatkowe akcesoria samochodowe za pomocą rzepów. Takie połączenie jest mocne, trwałe i w praktyce zupełnie bezobsługowe aż do czasu rozłączenia obu połączonych ze sobą elementów.

Praktycznie wszystkie organizery do bagażnika są wyposażone w wąskie paski wykonane z rzepu, za pomocą których można przytwierdzić je w wybrane przez nas miejsce do bocznych ścianek lub podłogi bagażnika. Instalacja jest zatem prosta, warto tym samym poznać także realne zalety zastosowania organizerów:

 • Większy komfort

Poszukiwanie jednej, konkretnej rzeczy w zaniedbanym bagażniku jest niezwykle trudną czynnością, szczególnie gdy goni nas czas. Uporządkowanie wszystkich przedmiotów według ich wielkości, przeznaczenia czy częstości użytkowania znacznie zwiększa komfort na co dzień.

 • Bezpieczeństwo

Przewożenie różnych produktów luzem może wiązać się z wieloma niebezpieczeństwami, wynikającymi z ich obijania się o siebie lub przesuwania się po twardej podłodze. Szczególnie duży problem jest z cieczami. Przez niedokręconą nakrętkę może wylać się olej lub inne płyny eksploatacyjne, których usunięcie z podłogi bagażnika może być trudne lub niekiedy nawet niemożliwe.

Czy siatki do bagażnika można uznać za istotne wyposażenie samochodu?

Tak – praktyczna torba do bagażnika to podstawowe wyposażenie samochodu, które ma wpływ na bezpieczeństwo jazdy oraz komfort codziennego poszukiwania konkretnych rzeczy. Warto tym samym wybrać wariant odpowiedni dla swoich oczekiwań. Oferujemy standardowe torby z przegródkami, które gwarantują mnóstwo miejsca do przechowywania dużych przedmiotów, a takze te znacznie mniejsze. Obecnie ogromną popularnością cieszą się pokrowce w formie etui na różne płyny. Są niewielkie i służą do przechowywania tylko jednej butelki oleju silnikowego, do skrzyni biegów czy też płynu chłodniczego. W zestawie często znajduje się także poręczny lejek, który ułatwi uzupełnianie płynów eksploatacyjnych w trasie. Oferujemy modele:

 • gładkie i uniwersalne,
 • oznaczone logiem producenta, np. Audi, SKODA, Volkswagen i SEAT.
Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuj