×
Filtruj według
Marka
Cena
-

Kategorie blogowe

Kategorie blogowe

Elektronika samochodowa

Współczesne samochody stają się coraz bardziej zaawansowane technicznie. Z roku na rok zwiększa się liczba ciekawych nowinek technicznych, które mają – przynajmniej w założeniu – przyciągnąć do salonów jak najwięcej klientów. Niestety elektronika samochodowa ma jeden problem – jest wysoce awaryjna, co wynika ze skomplikowania tego typu instalacji. Naprawa również nie należy do zbyt prostych, nie jest jednak niemożliwa. Zapraszamy do zapoznania się ze wszystkimi artykułami z tej kategorii.

Podkategorie

Co to jest instalacja elektroniczna samochodu?

Instalacja elektroniczna do niedawna była utożsamiana z układem elektrycznym. Przez wysokie zaawansowanie techniczne oraz większy udział elektroniki w elektryce, pojęcia te coraz rzadziej stosuje się zamiennie. Układ elektryczny opisuje przede wszystkim standardowe urządzenia znane motoryzacji od lat, takie jak oświetlenie, akumulatory i alternatory czy też rozrusznik. Elektronika samochodowa to pojęcie nieco szersze, lecz także nowocześniejsze – obejmuje także masaże foteli, wysoce skomplikowane układy klimatyzacji, np. 4-strefowe, a także wyświetlacze multimedialne i wiele innych.

Elektronika samochodowa – jakie urządzenia oferujemy w sklepie AWparts.pl?

Elektronika samochodowa to wysoce skomputeryzowane zagadnienie, które wpływa na komfort jazdy, zwiększa bezpieczeństwo przebywania w samochodzie, a także stanowi podstawowe zabezpieczenie przed kradzieżą, np. w sytuacji podłączenia instalacji alarmowej. Obecnie każdy samochód w mniejszym lub większym stopniu polega na elektronice, a ta ulega częstym awariom. W naszym sklepie z elektroniką samochodową można znaleźć w zasadzie wszystko to, co niezbędne do naprawy jego poszczególnych składowych.

 • Car Audio

Słuchanie muzyki lub radia w trakcie jazdy to codzienność większości kierowców. Przyjemne dźwięki pozwalają się odprężyć, np. w trakcie stania w korku, jak i pobudzić, gdy za nami długa, intensywna trasa nocą. W sklepie AWparts.pl oferujemy różne urządzenia elektryczne przeznaczone do systemu car audio, dzięki któremu można odzyskać jego sprawność, jeśli uległ usterce, jak i rozbudować go o nowe funkcje czy też poprawić jakość dźwięku dochodzącego z głośników.

 • Anteny samochodowe

  Anteny samochodowe umieszczane są z reguły na karoserii każdego auta i mają za zadanie zbieranie sygnału ogólnodostępnego radia z przekaźników. Poszczególne warianty różnią się wielkością, budową oraz sposobem montażu. Oferujemy nie tylko kompletne anteny, lecz także uszczelki, dzięki którym ogranicza się ryzyko dostania wody pod powierzchnię dachu. Wszystkie powyższe artykuły są dopasowane do kilku modeli pojazdów i rzadko bywają wymienne. To wynik różnic w ich długości, kształcie, konstrukcji czy sposobie montażu. Oferujemy elektronikę do pojazdów firm:

  • Opel – Antara, Signum, Frontera

  • Audi – A1, A3, A4, A6,akumulatory i obudowy,

  • Volkswagen – Passat.

  • Peugeot – 3008, 5008, 308, 1007.

  • i do wielu innych.

  Jak dbać o samochodową instalację elektroniczną?

  Elektronika samochodowa jest stosunkowo delikatna i przez to podatna na uszkodzenia, dlatego też jej naprawa jest niestety w większości aut tylko kwestią czasu. Trudna zasada działania sprawia przy tym także, że przeprowadzenie samodzielnej naprawy bywa skomplikowane, czasami nawet niebezpieczne, gdyż łączy się z pracą pod napięciem. Aby dbać o elektronikę, warto jak najczęściej kontrolować sprawność wszystkich podzespołów elektronicznych, aby móc w porę zareagować na wszelkie błędy w ich pracy. Zapraszamy do zakupu akcesoriów z kategorii elektroniki samochodowej w sklepie AWparts.pl!

  Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuj