×
Filtruj według
Cena
-

Kategorie blogowe

Kategorie blogowe

Uchwyty samochodowe

Zachowanie wysokiego komfortu podczas podróży samochodem to absolutna podstawa i wie o tym każdy kierowca, który jeździ swoim samochodem zawodowo lub hobbystycznie. W naszym sklepie AWparts.pl znajdziesz między innymi wieszaki oraz uchwyty samochodowe na smartfona, dzięki którym jazda autem stanie się znacznie przyjemniejsza. Wszystkie zostały wykonane z trwałych tworzyw, a różnią się sposobem montażu, stylistyką oraz konstrukcją. Przejrzyj poszczególne uchwyty na telefon i zamów jeden dla siebie już dziś!

Podkategorie

Uchwyty samochodowe na smartfona – dlaczego warto je stosować?

Podróż samochodem zawsze powinna być jak najbardziej komfortowa i to nie tylko ze względu na chęć zachowania wygody, lecz także z powodu bezpieczeństwa. Nawet tak z pozoru prozaiczna czynność, jak sprawdzenie kierunku jazdy samochodem na aplikacji GPS czy też krótkie zerknięcie na wyświetlacz podczas odbierania telefonu, to podstawowe przyczyny wielu wypadków. Fakt ten nie powinien dziwić – siłą rzeczy 1-sekundowe spojrzenie na ekran podczas jazdy prędkością 70 km/h równa się przejechaniu bez patrzenia na ulicę niespełna 20 metrów!

Uniwersalny uchwyt jest znakomitym wyborem dla wszystkich zmotoryzowanych, którzy wykorzystują swój telefon do:

  • słuchania muzyki w systemie nagłośniowym swojego auta,
  • wyznaczania trasy w aplikacjach nawigacyjnych,
  • odbierania telefonów i częstych rozmów przez system głośnomówiący.

Warto jednak mieć na uwadze odpowiednie miejsce montażu. Samochodowy uchwyt powinno się zawsze instalować w miejscu nieograniczającym widoczności przez przednią szybę oraz w sposób pewny i bezpieczny. Oderwanie się uchwytu w trakcie szybkiej jazdy może wiązać się ze szczególnie dużym niebezpieczeństwem. Akcesorium to dobrze jest także zamocować na odpowiedniej wysokości, aby nie odrywać wzroku z ulicy na zbyt długi czas w trakcie jazdy. Przed zakupem koniecznie przejrzyj wszystkie oferowane w tej kategorii uchwyty samochodowe mocowane na deskę rozdzielczą lub do przedniej szyby.

Nowoczesne wieszaki samochodowe – wygoda i bezpieczeństwo

Wieszaki samochodowe są przeznaczone do przewożenia odzieży na wieszakach. Montuje się je przeważnie za tylnym siedzeniem pasażera bądź kierowcy i stanowią doskonały wybór dla wszystkich osób, które chcą założyć swoją kurtkę lub elegancką marynarkę dopiero po wyjściu z auta. Warto wiedzieć, że są to akcesoria niedrogie, które zachwycają swoją użytecznością.

Uchwyty na kubek – niezbędne w długiej trasie

Długie trasy zawsze w pewnym stopniu wyczerpują fizycznie i to zarówno kierowcę, jak i pasażerów. Aby zmniejszyć swoje zmęczenie lub nieco rozbudzić się nad ranem, warto zakupić uchwyty na kubek, dzięki którym odłożyć swój gorący lub chłodny napój w bezpieczne miejsce na czas podróży. Tego typu akcesoria można montować w kratce wentylacyjnej, jak i w innym miejscu, który zapewnia konstrukcyjnie taką możliwość.

Jak wybrać odpowiedni uchwyt samochodowy?

Uchwyty na telefon, wieszaki samochodowe oraz uchwyty na kubek to trzy najpowszechniejsze akcesoria używane przez każdego zmotoryzowanego, który chce zachować w swoim aucie komfort i dba o swoje bezpieczeństwo. Akcesoria te warto jednak wybrać z głową i ocenić ich przydatność w naszej konkretnej sytuacji.

  • Wybierając idealny uchwyt na smartfona, dopasuj jego wielkość do obudowy telefonu. Niektóre bardzo duże i masywne smartfony mogą nie pasować do niewielkich i kompaktowych uchwytów. Nie bez znaczenia jest także możliwość ich zainstalowania w wybranym miejscu. Dla przykładu uchwyty na telefon w wariancie przeznaczonym do instalacji na kratkę wentylacyjną nie sprawdzą się w autach, które mają kratki nieregularne i nietypowe. Dużą popularnością cieszy się aktualnie uchwyt grawitacyjny, który zapewnia stabilne mocowanie każdego telefonu przy desce rozdzielczej. Niektóre są kompatybilne z ładowaniem bezprzewodowym.
  • Jeśli chcesz zakupić uchwyty na kubek, sprawdź możliwości jego montażu, analogicznie do uchwytu na smartfona. Większość tego typu urządzeń montuje się również do kratki wentylacyjnej, co nie zawsze jest możliwe.
  • Podczas zakupu wieszaków samochodowych oceń przede wszystkim ich wielkość. Duże, rozłożyste wieszaki nie będą optymalnym wyborem do małych kompaktów, zbyt wąskie z kolei nie będą zapewniać odpowiednio dużej ilości miejsca np. na marynarki z szerokimi barkami.

Niezależnie od zastosowań, zamów już dziś swój nowy uchwyt w sklepie AWparts.pl w atrakcyjnej cenie, a w przypadku dodatkowych pytań skontaktuj się z naszym działem obsługi. Zapraszamy do zakupu!

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuj