×
Filtruj według
Cena
-

Kategorie blogowe

Kategorie blogowe

Czujniki parkowania i kamery cofania

Czujniki parkowania są coraz powszechniejsze. Producenci samochodowi montowali je jeszcze do niedawna wyłącznie w autach typu premium, teraz jednak czujniki i kamery cofania można spotkać nawet w miejskich kompaktach. Co ważne, można je także dokupić i samodzielnie zainstalować w aucie, które nie było w nie wyposażone fabrycznie. W naszym sklepie znajdują się czujniki cofania, różniące się sposobem montażu oraz parametrami technicznymi. Przejrzyj wszystkie i złóż zamówienie już dziś!

Podkategorie

Czujniki parkowania – dbaj o bezpieczeństwo

Czujniki samochodowe do parkowania to niewielkie urządzenia, które po montażu w odpowiednich miejscach na karoserii wykrywają przeszkody pojawiające się przed lub za pojazdem (zależnie od miejsca instalacji). Działają na zasadzie echosondy – wysyłają fale ultradźwiękowe i mierzą czas powrotu wygenerowanej wiązki z powrotem do czujnika.

Standardowo czujniki parkowania nie wydają żadnego dźwięku, gdyż wysyłana wiązka fal ultradźwiękowych nie powraca do czujnika i nie wyzwala zadziałania. Sytuacja zmienia się diametralnie, gdy wiązka napotka przeszkodę – wówczas z reguły system parkowania informuje nas o tym fakcie dźwiękowo, czasami także wizualnie na desce rozdzielczej. Wraz ze zmniejszającą się odległością pomiędzy czujnikiem a przeszkodą, zwiększa się częstotliwość dźwięku. W ostatecznej fazie sygnał jest ciągły i informuje kierowcę o tym, że dalsze cofanie lub jazda w przód byłaby niebezpieczna.

Z reguły czujniki zamontowane z tyłu pojazdu uruchamiają się w chwili załączenia biegu wstecznego. Zasada działania urządzenia sprawia, że parkowanie jest znacznie prostsze i mniej ryzykowne, szczególnie w przypadku ciasnych miejsc parkingowych w zatłoczonym mieście.

Kamery cofania – asystent parkowania w zasięgu wzroku

Kamery samochodowe to doskonałe uzupełnienie dźwiękowego asystenta parkowania. Montuje się ją na tyle pojazdu, przeważnie na wysokości tablicy rejestracyjnej, w zderzaku. Kamera współpracuje z wyświetlaczem, który uruchamia się w po wrzuceniu biegu wstecznego, wskazując nam dokładnie to, co znajduje się za pojazdem.

Kamery są zarówno montowane fabrycznie, jak i przeznaczone do samodzielnego montażu, który można przeprowadzić we własnym garażu w kilka chwil. Wystarczy zmodyfikować tył samochodu, wydrążyć niewielki otwór pod kamerkę w zderzaku i przeprowadzić wiązki we wnętrzu samochodu.

Czujniki cofania – czy są awaryjne?

Niestety, ale specyfika i trudne warunki eksploatacyjne czujników parkowania i kamer cofania sprawiają, że to akcesoria samochodowe szczególnie narażone na uszkodzenia. Może zniszczyć je między innymi woda, która dostaje się np. do złącza elektrycznego lub jednostki centralnej. Akcesoria te mogą ulec uszkodzeniu także na skutek niewielkiej nawet stłuczki lub aktów wandalizmu.

W naszym sklepie dostępne są przeróżne czujniki parkowania i kamery cofania. Zapraszamy do zakupu już dziś, a w razie pytań do kontaktu. Nasi pracownicy czekają na wszelkie pytania pod telefonem i adresem e-mail, chętnie pomogą także w sklepach stacjonarnych. Oferowane akcesoria będą pasować do aut takich jak:

  • Mercedes W211, W203, S211, C209,

  • Citroen,

  • Peugeot,

  • Renault,

  • Audi A4 B7, A6 C5, C6,

  • Volkswagen T5,

  • Skoda Octavia II,

  • BMW E46,

  • Opel Insignia, Zafira, Astra H.

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuj