×

Preparaty do mycia i pielęgnacji samochodu

Zachowanie nieskazitelnego stanu samochodu nie jest tak proste, jak mogłoby się wydawać. Karoseria z łatwością chłonie brud z ulicy, a jego usunięcie z reguły wymaga zastosowania kilku wyspecjalizowanych preparatów do czyszczenia konkretnych zanieczyszczeń. W naszym sklepie AWparts.pl oferujemy środki do mycia i pielęgnacji samochodu, którymi można umyć auto, zabezpieczyć lakier na kolejne miesiące, a także chronić go przez trudny sezon zimowy.

Czy warto dbać o swój samochód?

Zdecydowanie tak! Lakier w samochodzie, który kilka dni wcześniej opuścił fabrykę producenta, wygląda na nieskazitelny jedynie przez pierwsze kilka-kilkanaście miesięcy eksploatacji. Niewielkie kamyczki, parkingowe otarcia, mycie karoserii niewłaściwymi środkami i korzystanie z automatycznych myjni z reguły wiąże się z sukcesywnym niszczeniem karoserii. Czy da się tego uniknąć? Zdecydowanie tak – wystarczy stosować właściwe środki do mycia i pielęgnacji samochodu, które przez cały okres jego użytkowania będą odpowiednio zabezpieczać i chronić jego powierzchnię przed dalszym niszczeniem. A co najważniejsze – nie będą go niszczyć same w sobie.

Co jednak mają zrobić właściciele aut nieco starszych? Wystarczy o nie nieco zadbać. Odzyskać blask, usunąć nawarstwiające się zabrudzenia i zastosować środki ochronne, które skutecznie ograniczą przywieranie brudu i ograniczą jego destrukcyjny wpływ na jakość lakieru oraz głębię koloru. To zadanie dla środków chemicznych, takich jak woski i ewentualnie pasty polerskie oraz quick detailery.

Najpopularniejsze profesjonalne preparaty do mycia samochodu

W naszym sklepie AWparts.pl oferujemy przeróżne kosmetyki samochodowe, przeznaczone do mycia samochodów oraz ich zabezpieczania na kolejne miesiące intensywnej, drogowej eksploatacji. Wszystkie środki do czyszczenia pojazdów oraz chemia dla myjni służą do utrzymania poszczególnych części samochodowych w jak najlepszym stanie wizualnym, produkty są także oryginalne i dostępne w wielu wariantach. Ich skuteczność została udowodniona w wielu recenzjach, a przyjemny zapach z pewnością pomoże w niekiedy długiej i wyczerpującej pracy.

 • Rękawice do mycia – to akcesorium, bez którego prawidłowe i zgodne ze sztuką detailerską mycie auta nie byłoby możliwe. Oferujemy między innymi warianty wykonane z owczej wełny, które nie rysują nawet najdelikatniejszego lakieru w trakcie jego mycia. Każdy wielbiciel czystego auta powinien mieć w swoim przydomowym warsztacie wybrane przez siebie rękawice do mycia.
 • Szczotki – szczotki mają różne zastosowania w motoryzacji. Większość z nich służy do czyszczenia wnętrza auta, w tym delikatnej skóry naturalnej lub sztucznej, czasami także do czyszczenia felg, które są najbardziej narażone na zabrudzenia. Szczotki różnią się włosiem oraz przeznaczeniem, dlatego zachęcamy do dokładnego zapoznania się z opisem poszczególnych modeli.
 • Gąbki do mycia – dobrze chłoną wodę oraz zanieczyszczenia, skutecznie usuwają z karoserii przywarty brud, a także nie rysują jej w trakcie pracy. Gąbki do mycia są szeroko wykorzystywane przez pracowników myjni samochodowych.
 • Ścierki – przeważnie do osuszania pojazdów po myciu karoserii. W ten sposób można uniknąć pojawiania się na jego powierzchni zaschniętych kropel wody, które wyglądają niezbyt atrakcyjnie. Niektóre ścierki, szczególnie te nasączone wodą, skutecznie radzą sobie także z wyczyszczeniem wnętrza pojazdu.
 • Ręczniki – ręczniki, te nieco grubsze niż ścierki, mogą doskonale osuszyć auto nawet od razu po opuszczeniu myjni. Ich skuteczność zależy jednak w głównej mierze od grubości, dlatego zachęcamy do dokładnego sprawdzenia każdego modelu przed zakupem.
 • Glinki samochodowe – akcesoria te służą do usuwania z powierzchni karoserii najbardziej uciążliwych zabrudzeń, takich jak żywica, asfalt i śladów po owadach. Glinka jest bezpieczna dla lakieru oraz szkła.
 • Mycie silnika – jednostka napędowa wymaga zastosowania zupełnie innych środków niż te, które służą do mycia karoserii. Przede wszystkim nie zawierają rozpuszczalników oraz innych składników, które mogą zniszczyć delikatne części silnika, wykonane z gumy i tworzyw sztucznych.
 • Szampony samochodowe – to najważniejsza broń w walce z brudną karoserią w rękach dobrego detailera. Ich skład umożliwia usunięcie z niej zanieczyszczeń stałych, zapewnia lustrzany połysk i chroni lakier na wiele kolejnych lat.
 • Quick Detailery – szybki, lecz niezwykle efektowny sposób uzyskania wspaniałej, lustrzanej powierzchni lakieru w swoim samochodzie. Z reguły nakłada się je za pomocą szmatki na wybrane partie lakieru tuż po jego myciu lub wyschnięciu.
 • Woski – to najpowszechniejszy specyfik, dzięki któremu można zarówno zabezpieczyć lakier, jak i odzyskać jego głębię koloru. Zatyka pory i zmniejsza przyczepność brudu do jego powierzchni.
 • Płyny do szyb – bardzo popularne środki do mycia samochodu, które pozwolą usunąć z każdej powierzchni szklanej tłuszcz oraz zabrudzenia. Zawierają w składzie alkohol, dzięki któremu na czyszczonej powierzchni nie pojawiają się nieestetyczne smugi.
Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuj