×

Silniki i osprzęt

Auto bez silnika nie istnieje, to centralny punkt działania i efektywności pojazdu. Dlatego tak ważny jest dobór odpowiednich części. Praca silnika to priorytet, od jego rezultatów zależy komfort podczas prowadzenia samochodu, ergonomiczność jazdy, a także bezpieczeństwo wszystkich podróżnych. Wybierając oryginalne części do samochodu z AWPARTS macie gwarancję ich bezawaryjności przez długi czas. Nasze artykuły pomogą Ci zadbać o silnik i układ napędowy swojego samochodu.

Układ smarowania — praca silnika bez zakłóceń

Dbałość o czystość silnika i odpowiednie smarowanie silnika sprawia, że zmniejsza się zużycie paliwa i przedłuża żywotność układu napędowego. W naszej ofercie znajdziecie czujniki położenia wału, paski klinowe czy czujniki ciśnienia oleju. Te ostatnie przeprowadzą pomiar ciśnienia oleju, a zaobserwowane zmiany dają informacje o stanie technicznym części układu smarowania. Czujnik ciśnienia oleju może dość szybko zdiagnozować zbyt niski poziom oleju w misce olejowej czy uszkodzenie pompy olejowej. Czasami zdarza się zanieczyszczenie samych kanałów olejowych. Z naszymi produktami dokonasz odpowiednich pomiarów oleju i ochronisz swoje auto przed tym problemem, zapewniając odpowiednią jego pracę.

Osprzęt do silnika – najlepsza ochrona to jego osłona

Osłona silnika spełnia ważne zadanie, chroni silnik i układ napędowy przed uszkodzeniami. Posiada także inne istotne funkcje, jak zmniejszenie hałasu – odpowiednia akustyka podczas prowadzenia pojazdu daje komfort i odprężenie. Kolejnym znaczącym aspektem osłony silnika jest aerodynamika podwozia. Lepszy przepływ powietrza pozwala osiągać większą prędkość i mniejsze spalanie. AWPARTS służy pomocą i bogatą ofertą przy wyborze śrub i mocowań od osłony silnika dla wielu marek, takich jak: VW, Alfa Romeo, Skoda, Fiat, Ford, Toyota Avensis, Citroen, Peugeot czy Audi.

Osprzęt do silnika – turbosprężarki

Turbosprężarka jest częścią silnika i ze względu na swoje zastosowanie dzieli się na dwie części. Jedna z nich narażona została na wysokie temperatury — jest to strona wydechowa turbiny. Dzięki turbosprężarce możliwe staje się podwyższenie mocy działania silnika. Jej częścią jest turbina, kanały olejowe i pierścienie uszczelniające. W naszym sklepie internetowym z łatwością zamówicie uszczelki turbinowe dla Mercedesa, Citroena, Peugeota, Jeepa i wielu innych.

Blok silnika — kręgosłup pracy silnika

W tej części osprzętu znajdują się tłoki, cylindry silnika. Swoje miejsce ma tu też rozrząd, a na dole przymocowana jest miska olejowa. W bloku silnika znajdziemy wiele kanałów z otworami, które spełniają skutecznie swoje zdanie — przepływają nimi olej silnikowy i płyn chłodniczy. Tutaj umieszczone zostały czujniki położenia wału korbowego. Kiedy dojdzie do awarii czujnika położenia wału korbowego, następuje problem z uruchomieniem silnika. Stosunkowo często może trafić się zapchanie odmy w silniku i uszkodzenie pierścieni tłokowych. Od tego już krok do wycieku oleju silnikowego. Z pomocą rusza wtedy AWPARTS! U nas możesz nabyć oryginalne czujniki położenia wału korbowego oraz rurki odmy i cieszyć się ich niezawodnością.

Przewody powietrza — spalanie paliwa nie jest możliwe bez powietrza

Do silnika należy doprowadzić oczyszczone powietrze, w określonej ilości. Za ten stan rzeczy odpowiadają przewody powietrza z układu dolotowego. Nieszczelność powoduje nawarstwianie się zanieczyszczeń i problemy z mocą oraz obrotami pojazdu. Rura wlotowa powietrza umożliwia jego przepływ, oczyszczone przez filtr wpada do silnika, dopiero wtedy jest możliwy zapłon i jazda samochodem. Gdy układ dolotowy ulega usterce i rozszczelnieniu, należy wymienić uszkodzoną rurę wlotu powietrza. Trzeba się z tym pospieszyć, ponieważ zanieczyszczone powietrze będzie dostawało się do silnika, co skończy się jego uszkodzeniem. U nas znajdziesz rurę wlotu powietrza i szybko sprawisz, że Twoja maszyna znowu doda gazu.

Pasek klinowy – „informator” silnika

U nas znajdziesz elementy napędu paska osprzętu jak m.in. pasek klinowy. To jeden z najważniejszych elementów osprzętu silnika, który pracuje z dużą częstotliwością, dlatego też stosunkowo często podlega wymianie. Jeśli słyszymy pisk podczas uruchomienia auta, możemy mieć właśnie do czynienia z awarią paska klinowego. Dochodzi do tego jeszcze przegrzewanie się silnika i problem z działaniem akumulatora. W naszym sklepie internetowym z częściami samochodowymi kupisz nowy pasek klinowy produkowany przez producenta Twojego auta.

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuj