×
Filtruj według
Cena
-

Kategorie blogowe

Kategorie blogowe

Układ napędowy

Układ napędowy samochodu składa się z wielu pojedynczych i współpracujących ze sobą elementów mechanicznych, które przenoszą cały moment obrotowy na jezdnię. Składa się z jednostki napędowej, skrzyni biegów oraz sprzęgła, mechanizmu różnicowego i wielu innych podzespołów. W naszym sklepie dostępne są różnorodne części do układu napędowego, dzięki którym można go naprawić. Wszystkie są oryginalne, nowe i mają ogromny wpływ na jazdę danym autem oraz jego osiągi. Przejrzyj wszystkie części układu napędowego dostępne w AWparts.pl!

Najważniejsze i niezbędne części do układu napędowego

W naszym sklepie AWparts.pl dostępne są przeróżne części do układu napędowego, przeznaczone dla osób, które zwracają uwagę na łatwość przeprowadzenia naprawy oraz trwałość i cenę zastosowanych urządzeń i artykułów. Wśród wielu części układu napędowego warto wyróżnić:

  • Lewarek skrzyni biegów - to element mechaniczny, za pomocą którego można ręcznie (manualnie) zmieniać przełożenia w skrzyni biegów. Montuje się je po prawej stronie fotela kierowcy i mają podłużny kształt, zakończony elementem zwiększającym powierzchnię styku dłoni z samym drążkiem, zazwyczaj w kształcie kuli. Urządzenia te co prawda rzadko ulegają awariom, jednak jeśli już nastąpią, to bez naprawy dalsza jazda jest zazwyczaj niemożliwa. W naszym sklepie oferujemy między innymi zaciski w typie wybieraków.

  • Wybierak – to urządzenie przeznaczone do przełączania biegów we wnętrzu skrzyni, zatem stanowi nierozłączny element układu przeniesienia napędu i wraz z lewarkiem, którym steruje kierowca. Uszkodzenie tego urządzenia jest znacznie częstsze i widać np. po trudnościach z przełączeniem któregokolwiek biegu oraz ruszaniem się lewarka w trakcie jego położenia „na luzie”.

Wszystkie powyższe elementy mają bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo jazdy i jej komfort, dlatego zachęcamy do ich zakupu tak szybko, jak to możliwe – najlepiej od razu w chwili zauważenia pierwszych objawów usterek.

Czym jest układ napędowy samochodu?

Układ napędowy samochodu jest jednym z najbardziej skomplikowanych. Przede wszystkim składa się na niego mnóstwo elementów stricte mechanicznych, które służą do przenoszenia napędu, a właściwie momentu obrotowego wyprodukowanego wskutek spalania mieszanki paliwa przez silnik, na jezdnię. To jednak bardzo uproszczona forma opisu działania, która nie zawiera wielu dodatkowych elementów na torze, takich jak skrzynie redukcyjne czy też różne typy mechanizmów różnicowych.

Różnice występują także w obrębie umieszczenia silnika – może być zainstalowany wzdłużnie, centralnie lub poprzecznie, co ma ogromny wpływ na budowę całego układu. Tak czy inaczej, ze względu na duży poziom skomplikowania oraz mnóstwo elementów poddanych dużym obciążeniom, układy w samochodach często ulegają usterkom różnego typu. Bardzo często wiąże się to z kosztownymi naprawami, które mogą osiągnąć wartość połowy kosztu danego samochodu.

Gdzie kupować części do układu napędowego?

Warto wiedzieć, że elementy układu napędowego mogą ulegać usterkom. Część z nich tylko obniża komfort jazdy, część jednak może stanowić duże niebezpieczeństwo, szczególnie w przypadku, gdy obejmuje np. zacinającą się skrzynię biegów. W takiej sytuacji warto zawsze jak najszybciej przeprowadzić naprawę i przywrócić pierwotny stan pojazdu, zarówno w kwestii własnego komfortu jazdy, jak i bezpieczeństwa na ulicy.

Z tego względu części do układu napędowego warto kupować wyłącznie u najlepszych dostawców, takich jak nasz sklep AWparts.pl. Oferujemy wyłącznie sprawdzone, pewne urządzenia, które gwarantują długi czas aktywnej eksploatacji oraz wysoką wytrzymałość nawet podczas intensywnej i częstej zmiany biegów, co ma miejsce w trakcie jazdy typowo miejskiej.

Zachęcamy do zakupu poszczególnych części, a w razie jakichkolwiek pytań do kontaktu z naszymi pracownikami. Odpowiemy na wszystkie tak szybko, jak to możliwe, a zamówione produkty dostarczymy w rekordowo krótkim czasie, oczywiście w miarę naszych możliwości. Jesteśmy otwarci na wszelkie propozycje dotyczące współpracy, również z hurtowniami.

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuj