×
Filtruj według
Cena
-

Kategorie blogowe

Kategorie blogowe

Opaski zaciskowe samochodowe

Chyba nie ma innego przedmiotu tak dobrze znanego w środowisku mechaników, jak opaski zaciskowe samochodowe, znane także jako trytytki. W rękach amatorów mogą służyć jako podstawowy element łączący ze sobą różne podzespoły mechaniczne na stałe, inni z kolei wykorzystują ich funkcję jako pomoc doraźną w nagłych przypadkach, często także do wiązek kabli. Tak czy inaczej – obejmy samochodowe warto mieć przy sobie zawsze, nawet w trakcie krótkiej podróży. Przejrzyj wszystkie modele dostępne w naszej ofercie już dziś!

Podkategorie

Opaski zaciskowe samochodowe – konstrukcja

Opaski zaciskowe samochodowe mają bardzo prostą konstrukcję. Są wykonane z elastycznego nylonu, podłużne i zakończone zapadką oraz końcówką – prostą lub w kształcie trójkąta. Jedna strona płaskiego przewodu jest gładka, na drugiej z kolei znajduje się poprzeczne żebrowanie, dzięki któremu końcówka może przesuwać się wyłącznie w jednym kierunku – zaciskania. W rezultacie raz związane ze sobą przewody czy różne elementy nie rozwiążą się samodzielnie – aby to zrobić, należy je rozciąć nożykiem lub zerwać kombinerkami.

Ząbki są na tyle gęste i głębokie, że obejmy samochodowe nie są narażone na uszkodzenie i samodzielne zerwanie bez działania odpowiednio dużych sił. Gęste żebrowanie sprawia z kolei, że wiązek elektrycznych nie trzeba zaciskać zbyt mocno.

Obejmy samochodowe – do czego można ich używać?

Opaski zaciskowe znajdą w każdym garażu i warsztacie różne zastosowanie. Są przez amatorów używane jako podstawowy łącznik elementów mechanicznych ze sobą, dzięki czemu nie ma potrzeby wiercenia lub użycia kleju. Dużą zasługą tego stanu rzeczy jest prostota użytkowania – wystarczy chwycić opaskę w dłoń, włożyć końcówkę do otworu z zapadką, po czym zacisnąć całość z siłą odpowiednią do zastosowania. Pamiętaj – w przypadku delikatnych węży samochodowych ścisk powinien być na tyle mały, aby zaciśnięte miejsce nie zapobiegało przepływowi np. wody czy powietrza.

Opaski zaciskowe do samochodu – rozmiary i parametry

W naszym sklepie znajdziesz obejmy samochodowe różniące się szerokością oraz długością pojedynczej opaski. Warto wypośrodkować swoje oczekiwania i znaleźć w ofercie modele jak najlepiej dopasowane do wybranej pracy. Zbyt długie można oczywiście przyciąć nożykiem lub szczypcami, zbyt krótkie z kolei mogą okazać się bezużyteczne.

Obejmy samochodowe są niezwykle trwałe i widać to po ich szczegółowych parametrach technicznych. Przede wszystkim cechuje je wysoka temperatura stopnienia, wynosząca około +256°C, a także bardzo szeroki zakres stosowania – od -40°C do +85°C. Dopuszczalna temperatura montażu wynosi od -10°C do +60°C, głównie z uwagi na proces naturalnej zmiany struktury nylonu w trakcie działania skrajnych temperatur. Opaski są odporne na oleje, tłuszcze, benzynę, środki piorące, rozpuszczalniki, w tym także chlorowe, alkohole oraz produkty rafineryjne. Zamów już dziś opaski zaciskowe samochodowe w AWparts.pl!

Motoryzacja nie ma przed nami dosłownie żadnych tajemnic, dlatego zapraszamy do współpracy już dziś. W naszym sklepie każdy zmotoryzowany może znaleźć wszystkie elementy niezbędne do przeprowadzenia wymagających lub stosunkowo lekkich napraw, w tym także opaski zaciskowe do samochodu w wielu rozmiarach. Zachęcamy do ich zakupu już dziś!

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuj