×

Części karoserii

Karoseria każdego pojazdu mechanicznego jest bardzo mocno narażona na uszkodzenia wynikające ze standardowej, typowej eksploatacji. Większości z nich nie da się niestety uniknąć. Z tego względu warto wybrać produkty dostępne w tej kategorii. Znajdują się w niej praktycznie wszystkie najważniejsze części karoserii samochodowej, a wśród nich lusterka, maski, klapy, progi, pasy przednie i wiele innych. Przejrzyj wszystkie już dziś!

Jakie części karoserii samochodowej znajdziesz w sklepie AWparts.pl?

W naszym sklepie oferujemy praktycznie wszystkie części karoserii samochodowej, które ulegają uszkodzeniom zdecydowanie najłatwiej, najszybciej i zarazem także najczęściej. Większość awarii wynika nie tylko ze standardowej eksploatacji danego auta, lecz ze stłuczek i wypadków. Nawet niewielkie otarcie parkingowe, najechanie na zbyt wysoki krawężnik czy oparcie się pojazdem podczas cofania na jakiejkolwiek przeszkodzie zawsze prowadzi do kosztownych napraw. Na szczęście w naszej firmie znajdują się wyłącznie dobrze wycenione artykuły najwyższej klasy.

 • Lusterka zewnętrzne – dobra widoczność podczas jazdy na ulicy to absolutna podstawa względem bezpieczeństwa i komfortu. Lusterka boczne to najbardziej wystające elementy nadwozia, które ulegają uszkodzeniu np. podczas wjazdu do ciasnego garażu.

 • Maski – uszkodzenia maski wynikają przede wszystkim ze stłuczki frontalnej, kiedy to zniszczeniu ulega cały pas przedni, łącznie ze zderzakiem. Nieco rzadziej wymiana tego podzespołu jest skutkiem gradobicia – maska ma największą powierzchnię, a przez to jest najbardziej narażona na uszkodzenia wywołane gradem.

 • Drzwi – elementy te ulegają awariom z wielu powodów. Auta starsze i mocno eksploatowane w mieście zazwyczaj mają obite boczne drzwi ze względu na nieuwagę innych kierowców podczas otwierania ich na oścież np. na parkingu.

 • Klapy bagażnika – samoistne uszkodzenia tej części karoserii, wynikające ze standardowej eksploatacji auta, należą do rzadkości. Zazwyczaj są następstwem stłuczki lub wypadku, w tym uderzenia innego pojazdu o tył samochodu lub nieumiejętnego cofania.

 • Części montażowe – w tej podkategorii dostępne są części samochodowe niezbędne do przeprowadzenia sprawnego montażu wszystkich części karoserii. Znajdziesz w niej śruby i kołki, blaszki i spinki, zaślepki i wiele innych.

 • Nadkola – to części, które ulegają awariom na skutek standardowego użytkowania każdego samochodu. Znajdują się nad oponą (kołem), a tym samym są narażone na uszkodzenia wynikające z obijania ich powierzchni kamieniami czy działaniem wilgoci.

 • Zderzaki – służy do absorbowania energii powstałej podczas uderzenia samochodem o przeszkodę. Z tego względu bardzo często ulega różnego typu awariom i uszkodzeniom, przez które warto go wymienić na nowy od razu w chwili zauważenia usterki, np. zerwanych zaczepów.

 • Pasy przednie – ten element karoserii służy przede wszystkim do wzmocnienia całej przedniej konstrukcji pojazdu. Ulega kontrolowanemu uszkodzeniu w trakcie nawet najmniejszej stłuczki, chroniąc pasażerów przed działaniem na nich zbyt dużej energii kinetycznej.

 • Progi – nie ma innego tak narażonego na uszkodzenia mechaniczne elementu karoserii, jak progi. Są to elementy wykonane z metalu, które przede wszystkim bardzo mocno rdzewieją, głównie ze względu na wiele uszkodzeń mechanicznych odkrywających całą gołą blachę znajdującą się pod warstwą lakieru.

 • Błotniki – to element karoserii każdego samochodu, który wymieniamy na nowy głównie ze względu na stłuczkę bokiem lub przodem. Blacha jest w tym miejscu szczególnie narażona na uszkodzenia, dlatego błotniki stanowią kolejny element, który ulega awarii prawie tak często, jak zderzaki.

 • Dachy – z oczywistych względów dachy to podstawowe elementy karoserii każdego samochodu, które nie bez powodu cechują się także dość wysoką ceną. Elementy te ulegają uszkodzeniom na skutek wypadku związanego z koziołkowaniem auta lub ze względu na bardzo intensywne gradobicie.

 • Klapki wlewu paliwa – w naszym sklepie dostępne są także klapki wlewu paliwa, które ze względu na dość delikatną budowę szybko ulegają uszkodzeniom w razie nawet najmniejszej parkingowej stłuczki. Uszkodzenia widać doskonale po trudnej pracy lub po braku możliwości otwarcia czy zamknięcia go w chwili, gdy chcemy np. przejść do tankowania.

 • Podyszbia – oferujemy także podszybia, które również można z łatwością uszkodzić z uwagi na wrażliwe elementy.

Zapraszamy do złożenia zamówienia na części do karoserii samochodowej już dziś!

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuj