×

Jak wymienić wycieraczki samochodowe?

Stworzone przez: Eryk Piskorek W kategorii: Instrukcje Dodane: Komentarze: 0 Polubienia: 1480

1. Dowiedz się, którą część wycieraczki musisz wymienić.

Wycieraczki przedniej szyby składają się z trzech podstawowych części: dolnego ramienia wycieraczki, metalowego lub plastikowego pióra przymocowanego do dolnego ramienia oraz gumowego pióra, które faktycznie wyciera przednią szybę. Podczas wymiany piór wycieraczek tak naprawdę wymienia się tylko gumowe pióra, które ulegają zużyciu pod wpływem wody i niekorzystnych warunków atmosferycznych.

2. Zmierz rozmiar pióra i zakup pióra zamienne.

Aby dowiedzieć się, jaki rozmiar pióra potrzebujesz, zmierz stare gumowe pióra za pomocą miary. Zapisz dokładne wymiary, a następnie znajdź odpowiednie w naszej ofercie. Pamiętaj, nie należy zakładać, że lewa i prawa wycieraczka mają ten sam rozmiar. Jedna strona jest często krótsza od drugiej.

3. Podnieś w górę metalowe ramię wycieraczki.

Powinno ono być w stanie stabilnie utrzymać się w pozycji prostopadłej do przedniej szyby. Uważaj, metalowe ramię wycieraczki jest obciążone sprężyną i może się zatrzasnąć, powodując pęknięcie przedniej szyby.

4. Odczep stare pióro wycieraczki.

Przyjrzyj się miejscu, w którym gumowe pióro wycieraczki styka się z metalowym ramieniem. Powinna tam znajdować się mała plastikowa zatyczka, która przytrzymuje pióro na miejscu. Naciśnij zatyczkę i odczep stare pióro wycieraczki od metalowego ramienia. Niektóre pióra wycieraczek zamiast haka mają bolce, które utrzymują gumowe pióro wycieraczki na miejscu. Należy upewnić się, że podczas całego procesu wymiany jedna ręka trzyma wycieraczkę z dala od przedniej szyby. Przednią szybę można zabezpieczyć złożonym ręcznikiem na wypadek, gdyby ramię odskoczyło podczas próby wymiany wycieraczki.

5. Załóż nową wycieraczkę. 

Wsuń nową wycieraczkę w ten sam koniec ramienia, z którego wyciągnięto starą wycieraczkę. Delikatnie obróć nową wycieraczkę, aż zaczep zatrzaśnie się we właściwym miejscu, aby ją zabezpieczyć. Delikatnie odłóż wycieraczkę z powrotem na przedniej szybie.

Źródło zdjęć: wikiHow 

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuj