×

JAK WYMIENIĆ WKŁAD LUSTERKA?

Stworzone przez: Nina Nowińska W kategorii: Instrukcje Dodane: Komentarze: 0 Polubienia: 219

Dowiedz się jak bezpiecznie wymienić wkład

1. Poszukaj w naszej ofercie wkładu lusterka, które pasuje do twojego samochodu.

Jeśli masz wątpliwości, czy dany wkład pasuje do twojego auta, zapytaj. Zawsze chętnie służymy pomocą w doborze odpowiednich części. Następnie zamów online zamienny wkład lusterka bocznego, który pasuje do marki i modelu samochodu. Po otrzymaniu paczki wykonaj wstępne oszacowanie i sprawdź, czy zamówiony przez ciebie wkład jest odpowiedni i z powodzeniem zastąpi stare szkło. 

Kup wkład na AWparts.pl

2. Załóż rękawice ochronne. 

Za każdym razem, gdy pracujesz ze szkłem, zakładaj parę wytrzymałych rękawic. Nawet jeśli szkło nie jest rozbite lub roztrzaskane, rękawice mogą uchronić Cię przed niechcianymi i nieoczekiwanymi skaleczeniami podczas usuwania i wymiany szkła. Jeśli masz do czynienia z rozbitym szkłem, rozważ również założenie okularów ochronnych.

rękawice ochronne

3. Zdemontuj stary wkład.

Ostrożnie włóż pod lusterko płaskie narzędzie i wyciągnij je. Aby zapobiec uszkodzeniom jakie może spowodować np. śrubokręt, użyj ściągaczy do tapicerki. Chociaż ważne jest, aby użyć siły, staraj się robić to z wyczuciem, by nie uszkodzić żadnego z elementów elektrycznych.

4. Odłącz wszystkie złącza elektryczne za pomocą szczypiec.

Przyłóż szczypce do krawędzi wkładu lusterka, skupiając się na miejscach, w których zaczepione są złącza elektryczne. Z niewielką siłą ściśnij i podnieś szczypce, aby odłączyć przewody. 

5. Przymocuj złącza elektryczne do tylnej części nowego lusterka.

Ściśnij szczypce i ponownie chwyć złącza elektryczne, umieszczając je w tym samym miejscu na nowym wkładzie. Staraj się pamiętać, jak wyglądało stare lustro podczas ponownego mocowania złączy elektrycznych.

6. Wciśnij wkład na miejsce, aż usłyszysz kliknięcie.

Użyj obu rąk, aby wywrzeć nacisk wzdłuż boków nowego szkła. Kontynuuj wciskanie lusterka, aż do usłyszenia dźwięku kliknięcia. Prowadząc samochód przed dokładnym wciśnięciem lusterka na miejsce, możesz ryzykować, że szkło spadnie lub odczepi się podczas jazdy.

Źródło zdjęć: wikiHow 

Powiązane z tagami

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuj